شهادت

عشق به وصال محبوب و معشوق در زیباترین شکل

یار وفادار امام باشید و هیچگاه از ایشان روی نگردانید که امر امام امر زمان و امر خداست. دیگر اینکه سعی کنیم مسلمان واقعی باشیم و همه چیز ما در صحبت خلاصه نشود بلکه با عمل خود نشان دهنده عقاید و اعتقادات خود باشیم

بسم الله الرحمن الرحیم

طلبه شهید مصطفی نمازی فرد
تاریخ و محل شهادت: ۶۷٫۳٫۲۳ – شلمچه
تاریخ رجعت پیکر:۷۸٫۵٫۸

 

کوچه هایمان را به نامشان کردیم
که هرگاه آدرس منزل مان را می‌دهیم بدانیم
از گذرگاه خون کدام شهید است که با آرامش به خانه می‌رسیم

خمیده راه رفتند تا امروز بتوانیم راست راست راه برویم

برای شادی روح شهدا صلوات

 

.: وصیت نامه شهید مصطفی نمازی فرد

بنام خدا و با حمد و سپاس خدا
سلام علیکم

بارالها چه بسیار کارهای زشت که انجام دادم و تو آن را پوشاندی و چه بسیار بلاهای سنگین که از من برگرداندی و چه بسیار لغزش ها که مرا از آن نگاه داشتی و چه بسیار ناراحتی که از من دور کردی و چه بسیار مدح و ثنای خوبی که من شایسته آن نبودم و تو آن را منتشر ساختی. آری من اینچنین بنده ضعیفی هستم که هیچ چیز از خود ندارم مرا از نیستی آفریدی از گِل خلق کردی و در شکل کاملترین نوع مخلوقات خود قرار دادی یعنی به شکل انسان و همه چیز در اختیارم قرار دادی و من همواره بنده صالحی نبودم و تا بحال نتوانسته ام بنده مطیعی باشم هربار خطا کردم معصیت کردم پشیمان شدم و توبه کردم با تو عهد کردم که بنده تو باشم و دیگر نافرمانی نکنم اما بعد هم توبه ام شکستم و از تو دور شدم و بدین ترتیب عمرم را که ارزنده ترین نعمت تو بود در راه غیر تو سپری کردم از نعمات استفاده کردم و شاکر نبودم.
خداوندا هر چه گناه کردم هرچه توبه شکستم هر چند که بندگی تو را نکردم هر چند که از تو دور شدم اما هرجا که بروم باز هم بنده تو هستم و امکان فرار از زیر لوای تو برایم نیست و غیر از تو هم کسی را ندارم و تنها امیدم به رحمت بی انتهای تو است. تویی که به این بنده بی پناهت رحم می کنی. تویی که این بنده پشیمان را می بخشی. تویی که ارحم الراحمینی. تویی که غفار الذنوبی و ستارالعیوبی. من هم که خطاکارم، بنده توام و از روی جهل و نادانی ام بوده که نافرمانی کرده ام و تنها امیدم بخشش تو است که مرا بیامرزی. پروردگارا عاجزانه از تو درخواست می کنم مرا عفو نمایی و از سر تقصیراتم درگذری و از تو می خواهم که مرا از جمله سپاهیانت قرار دهی و نیت و عمل مرا خالص گردانی که هدفم تنها قرب به تو و جهاد در راه تو و انجام وظیفه ام باشد و عنایتی فرمایی با گذشت از معاصی و گناهانم مرا جز شهدایت قرار دهی و به مقام عظیم شهادت نائل گردی و همانطور که در حدیث قدسی گفته ام جانم را بگیر و با جانم معامله کن.
با شکر و سپاس خداوند از نعمات فراوانی که به ما ارزانی داشته با عرض سلام خدمت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و با عرض سلام خدمت نائب بر حقش حضرت امام امت رهبر کبیر انقلاب اسلامی که با رهبری پیامبر گونه اش که نشات گرفته از مکتب جد بزرگوارش حضرت محمد است انقلاب اسلامی را در مسیر حرکتش که الی الله است هدایت کرده و از شر اجانب و منافقین محفوظ داشته است.
با عرض سلام خدمت امت شهیدپرور حزب الله که همواره بیشتر از گذشته در انجام وظایف خود در صحنه شرکت داشته و نسبت به او امر امت که به حق از جانب آقا امام زمان است مطیع بوده اید و با اطاعت خود از امام یادآور آیه شریفه: اطیعو الله و اطیعو الرسول و اولی الامر منکم بوده اید و به این امر جامه عمل پوشیده اید و همانطور که تا بحال بوده اید یار وفادار امام باشید و هیچگاه از ایشان روی نگردانید که امر امام امر زمان و امر خداست. دیگر اینکه سعی کنیم مسلمان واقعی باشیم و همه چیز ما در صحبت خلاصه نشود بلکه با عمل خود نشان دهنده عقاید و اعتقادات خود باشیم و همانطور که خداوند هم در قرآن کریم چنین گفته است: ای کسانی که ایمان آورده اید چرا چیزی را به زبان می گویید که در مقامم عمل خلاف آن را انجام می دهید. و سعی کنیم با عمل خود نمایانگر دین مبین اسلام باشیم و در مقام عمل و آزمایشات الهی رو سفید بیرون بیاییم که حق تعالی چندین بار و در آیات متعدد و آزمایش خود را بیان فرموده از جمله می فرماید: احسب الناس ان یترکوا ان یقولوا امنا و هم لایفتنون. آیا مردم چنین پنداشته اند به صرف اینکه گفتند ما ایمان آوردیم به خدا رها شده اند و بر این دعوی امتحانشان نکنند هرگز چنین نیست.
به هرحال هر کس به طریق و طرق مختلفی توسط خداوند آزمایش می شود که در جای دیگر می فرماید: و لنبلونکم بشی ء من الخوف و الجوع و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات و بشر الصابرین. و البته شما را به سختی ها بیاموزیم چون ترس و گرسنگی و نقصان اموال و نفوس و آفات زراعت و بشارت و مژده از آن صابران و صبر پیشه گان است. پس بکوشیم با صبر و استقامت خویش در برابر مشکلات و سختی های جانی و مالی و غیره از آزمایشات الهی موفق و سربلند بیرون بیاییم و همواره مراقب رفتار و اعمال خود باشیم که در امتحان الهی هستیم و همواره ان ربک لبالمرصاد که خداوند در کمین گاه است. تا ان شاءالله در آخرت در برابر حضرت حق و پیامبر و ائمه اطهار شرمنده نباشیم. دیگر اینکه سعی کنیم بیشتر با معارف اسلامی که نهفته در قرآن و کتب دینی است آشنا زیر در قرآن و کتب دینی است آشنا شویم زیرا هر چه داریم از دین و اسلام است که داریم و این اعتبار و اعتمادی که مردم ایران برای خود کسب کرده اند در سایه اعتقاد و ایمان به خداوند و اجرای احکام و تسلیم بودن است و تا مادامی که این اطاعت و تسلیم بودن باشد این اعتبار هم هست و عنایات خداوند شامل حال ماست و اگر خدای نکرده غفلتی بکنیم و لحظه و آنی از یاد خدا غافل شویم دیگر هیچ. پس سعی کنیم وظایف دینی خود را انجام دهیم و به دیگران هم تذکر بدهیم و جهت انجام وظایف، دیگران را تشویق کنیم. صحبت زیاد است و این صحبت ها هم از خودم نیست و از قول ائمه و از قرآن مجید بود.
با عرض احترام خدمت شما پدر و مادر بزرگوارم و خانواده مهربانم که تا بحال زحمات زیادی در حق این بنده حقیر کشیده اید و بعد از خداوند شما پدر و مادرم بوده اید که برایم زحمت ها کشیده اید و مرا به این حد رسانده اید که حق آن بود که همواره از محضرتان تقدیر و تشکر بنمایم اما افسوس که نتوانسته ام و تنها با زبان هم نمیتوان این خدمات شما را قدردانی و جبران کرد و در این فرصتی که پیش آمده از حضورتان تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم که جزای خیر زحماتی که در حق اولاد خود کشیده اید خداوند بزرگ به شما عنایت فرماید. هر چند بنده حقیری هستم ولی خدمت شما عرض می کنم که صبر و استقامت پیشه کنید همانطور که تا بحال داشته اید و در برابر مشکلات و سختی ها استقامت کنید تا ان شاءالله از امتحانات الهی رو سفید و سر بلند باشید و این فرزند کوچک خود را ببخشید تا ان شاءالله خداوند هم از گناهان ما بگذرد.
به امید پیروزی نهایی رزمندگان اسلام و سلامتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی و شفای عاجل مجروحین و معلولین و به امید احتزاز پرچم لا اله الا الله و محمد رسول الله در سراسر گیتی و با امید به آمرزش گناهانمان.

بنده حقیر مصطفی نمازی فرد
امضا: ۶۵٫۹٫۱۲

 

.: نامه ای از شهید برای برادر

بسم رب الشهدا و الصدیقین

با سلام اولاً که عید مبعث حضرت رسول بر شما و تمامی شیعیان مبارک و خجسته باد ثانیا بر رزمندگان و ما هم مبارک باد و ثالثا عید که نه شروع سال جدید نیز بر شما مبارکباد. شروع سالی دیگر انشاءالله سال گذشته را با موفقیت و توفیق انجام وظائف به پایان رسانده باشیم و اگر عمری بود سال آینده را بهتر از گذشته سپری کنیم بابا خوش انصاف ها ماه رجب و سیزدهم رجب تولد حضرت علی و بیست و هفتم مبعث حضرت رسول و عید که عرض کنم همین سال جدید همه و همه خوب.
بابا جون عیدی ما چی می شه آخه ما هم دل داریم بابا جون ها. مجتبی، سلام علیکم و رحمه الله و برکاته ادامه توفیقات. ان شاءالله حالتان خوب باشد پس از عرض سلام خدمت برادر. سلامتی شما و دست چپتان را که در کربلا هشت چپ کرده اید را از خداوند منان خواهانم. داداش جون حالا که عمل کردی حالت را خوب کن تا بیام و ببرمت جنگ هر چی که بخوای مجتبی جون. ان شاءالله برود دنبالش تا اگر فیزیوتراپی یا فیزیوتربچه هر چی که می خواهد انجام بدی و به یاری خدا با عنایت خدا دستت هماهنگ شود. دیگر عرضی ندارم جز سلامتی شما.
خوب همیشه برای پدر و مادر نامه نوشتم حالا برای شما نامه می نویسم اما مجتبی از قول من به پدر و مادر و خواهرت و برادر و همه اهل خانه سلام برسان به حاج حسینی و اهل بیت و خاله انسی و اهل بیت سلام برسان.