قدمی با شهدا

خلاصه ای از زندگینامه طلبه شهید احمد انصاری

سال 1364 آسمان شهر اهواز شاهد جنایتی دیگر از رژیم بعث عراق بود، در این جنایت جنگنده های عراقی مبادرت به سرنگونی هواپیمای غیرنظامی نمودند و احمد و تعدادی دیگر از هموطنانمان را به شهادت رساندند.

شهید احمد انصاری در اولین ماه زمستان سال ۱۳۶۴ در خانواده‌ای مذهبی در تهران دیده به جهان هستی گشود. در همان اوان كودكی علاقه خود را به خاندان ائمه اطهار علیه السلام ابراز می‌كرد و علاقه زیادی به مراسم روضه‌خوانی داشت بعد از اتمام دوره راهنمایی به دلیل مشكلات مالی خانواده ، درس را رها کرد و کار مشغول شد.

در بحبوحه شروع قیام و تظاهرات علیه رژیم ستمشاهی به رهبری امام خمینی رحمت ا…علیه، فعالیت گسترده ای داشت . بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دوباره به كسب و كار روی آورد.

چندی بعد جنگ تحمیلی از طرف رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام به نیابت از استکبار جهانی شروع شد و این بار هم احمد کسب و کار را رها کرد و به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت تا باز هم نشان دهد که حفظ اسلام ، دفاع از ولایت و رهبری، انقلاب اسلامی ، ناموس ، سلامتی مردم، دفاع از وطن و … اولویت اول زندگی او می باشد.

احمد بعد از چند بار عزیمت و حضور در جبهه، به تشویق و توصیه یكی از دوستان به فراگیری درس حوزوی روی آورد و در مدرسه علمیه در مسجد حاج ابوالفتح به تحصیل و فراگیری علوم دینی مشغول شد.

شور و حال و انگیزه خدمت و ایثار عاملی بود که آرام و قرار را از احمد گرفته بود و همین مسئله باعث شد تا او درحین تحصیل هم چندین بار از طرف حوزه علمیه شرق تهران و به عنوان یک طلبه رزمنده، به جبهه عزیمت کند.

سال ۱۳۶۴ آسمان شهر اهواز شاهد جنایتی دیگر از رژیم بعث عراق بود، در این جنایت جنگنده های عراقی مبادرت به سرنگونی هواپیمای غیرنظامی نمودند و احمد و تعدادی دیگر از هموطنانمان را به شهادت رساندند.

مزار روحانی شهید احمد انصاری در گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها قطعه ۲۶ واقع شده است.

 

آلبوم اختصاصی طلبه و روحانی شهید احمد انصاری